mojeBrno

Návštěvní kniha
Vložte názor

Antispamová otázka: napište číslem ....     kolik je 102 - jedna ?   
  Jméno:   Obec:      
„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich

přejít úplně nahoru
Názor č. 26  - webmaster,   Sokolnice   (reaguje na názor č.25)
So 17. únor 2018, 08:10:26 CET
Reakce na Hana(25): Díky za upozornění, na stránce doplněno :)
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 25 - Hana,   Bosonohy  
Pá 16. únor 2018, 19:47:19 CET
A co městská část Bosonohy, která oslavila v loňském roce 750 let vzniku obce? Tu jsem v seznamu městských částí nenašla
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 24  - webmaster,   Sokolnice   (reaguje na názor č.23)
So 6. leden 2018, 09:08:18 CET
Reakce na Vladimír(23): Oficiální internetová encyklopedie města Brna dokonce uvádí ještě více stavebních úprav kamenného mostu.. http://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_domu&load=61
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 23 - Vladimír,   Brno  
Pá 5. leden 2018, 11:44:39 CET
Zaujala mne věta v textu o Kamenném mostě přes Svratku. Zde je psáno, že v roce 1935 byl most zcela nahrazen novým. Sbírám fotky tohoto mostu a v roce 1942 na fotce je kamenný most s klenutými oblouky a jen ze strany odspodu je rozšířený vodorovnými betonovými nosníky na šířku, kterpu dobolovaly původní pilíře.
Může mi to někdo vysvětlit?
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 21 - webmaster,   Sokolnice  
Ne 7. květen 2017, 10:37:56 CEST
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 18  - webmaster,   Sokolnice   (reaguje na názor č.17)
Čt 13. duben 2017, 11:17:14 CEST
Reakce na Adina (17):
Paní Adino, děkuji za upozornění, hrubku opravím. Člověk se pořád učí - i svému mateřskému jazyku.
Je určitě zajímavé, že slovo "ochoz" mělo za středověku ženský rod, po době obrození rod mužský, a nakonec - podle dnešního výkladu - jsou prý možné oba rody. Ten ženský se ale prý drží pro místní označení, takže radniční ochoz je rodu mužského, i když samotná radnice je "ženská". Lituji cizince, co se v tom mají vyznat. Pěkný den a děkuji za přízeň. PS: a nakonec připojuji odkaz na pěkný článek, pojednávající o určení rodu pro obec Ochoz u Brna, ze kterého jsem výše uvedené informace čerpal.
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 17 - Adina ,   Trenčín  
Po 13. březen 2017, 22:10:11 CET
" Z ochozi Staré radnice " toto asi nebude v pořádku po gramatické stránce. Děkuji za pěknou stránku o Brně.Jen mě mrzí, že v současnosti se jaksi zapomíná na gramatiku a správnost psaných textů . A toto hned na první stránce nepotěší.
Zdravím
Brňačka v exilu
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 15  - webmaster,   Sokolnice   (reaguje na názor č.5)
Út 7. březen 2017, 14:04:09 CET
Reakce na Antonín Malach(5):
Pokud přijmeme myšlenku, že jedinou církví je církev katolická, pak je pravdou, že všechny ostatní církve jsou pro církev katolickou nebezpečím, protože jí přetahují, řečeno moderní mluvou, klienty. Jinak co se týče České a posléze Třicetileté války pořád si myslím, že nešlo mezi protestanty a katolíky o boj pro víru (za dodržování tzv. Majestátu císařem Matyášem a Ferdinandem II.,) ale že za vším stála snaha podílet se na moci, a mít z ní prebendy. Pokud ale Habsburkové prosazovali absolutistickou politiku, byli české a moravské (protestanské) odstaveni od koryt, a to se jim samozřejmě nelíbilo. Ono je také zajímavé sledovat myšlenkový posun jednotlivých vůdčích postav revoluce, třeba velmi zajímavou postavou je v tomto směru Jindřich Šlik, nebo hrabě Thurn, či samotný zimní král Fridrich Falcký. A když jsem u něj: jsem přesvědčený, že jeho volba českými stavy byla příčinou jejich šílené prohry na Bílé hoře...


Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 14  - webmaster,   Sokolnice   (reaguje na názor č.7)
So 4. březen 2017, 11:33:01 CET
Reakce na Honza Došek(7):
Tak určitě se najdou stavby další, které by se daly zmínit, jak nové (AZ Tower, Omega, Letmo...), tak ty starší (Jurkovičova vila). Zkuste poslat pár tipů, popřemýšlím o nich. (Jinak žebříček "stavitelů" jsem dělal já, a nechtěl jsem se pouštět do žádných "větších akcí", protože co se týče architektury, jsou tady odborné weby jako např. http://www.archiweb.cz/) Jinak díky za názor a zájem :)
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 13  - webmaster,   Sokolnice   (reaguje na názor č.8)
So 4. březen 2017, 11:35:02 CET
Reakce na Antonín Křivský · (8):
Tak tak. Jinak koukám, že jsme vojákovali ve stejných letech. Akorát já jsem strážil naši hranici na Šumavě (Klatovy), aby nás neohrožovaly imperialistické síly, jinak naši dnešní přátelé
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 12  - webmaster,   Sokolnice   (reaguje na názor č.6)
So 4. březen 2017, 11:22:14 CET
Reakce na Leon Abdulah(6):
ano, prostředí je jedinečné, a nápis na zdi pravdivý. Ale stejně si často dávám otázku, jestli je správné "postavit komerci" na tělech zemřelých; a je jedno, jestli jde o těla mnichů, a nebo těla číňanů - výstava Bodies. Odpověď jsem nenašel.
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 8 - Antonín Křivský · ,   Liceu Nacional de S&  
Čt 2. březen 2017, 18:33:04 CET
Ztracené brněnské hospůdky: U Dobrého kata v době z.v.s. 81.-83.roce oblíbená hospůdka kde se točil VPopovický kozel. Jedno z mála poživatelných piv.
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 7 - Honza Došek,   Brno  
Čt 2. březen 2017, 18:34:26 CET
K největším stavitelům Brna: A po hotelu Avion už se v Brně nic nepostavilo? Zajímalo by mě kdo a kdy sepisoval tento seznam. Oproti moderním stavbám jsou mnohé z těchto jen jen bezvýznamné historické domečky. Kde je třeba Lederer s Pavilonem Z?
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 6 - Leon Abdulah,   university  
Čt 2. březen 2017, 18:35:05 CET
Ke Kapucínské kryptě: po triceti letech si na tuhle navstevu muzea a nikdy nezapomenout,,,,je krasny.to rceni mne vzdy dostane.pravdivy
Reagovat

přejít úplně nahoru
Názor č. 5 - Antonín Malach,   Karlova universita  
Čt 2. březen 2017, 18:35:53 CET
K článku o Souchesovi: Odjakživa tvrdím, že ekumenismus je pomyslné spojení s nepřáteli církve, kterou charakterizovaly v 17. století švédská vojska. Bohužel katolická církev po II. vatikánském koncilu zradila dědictví otců. A to je příčinou současné krize. To vše ve mne prohloubily odkazy pana Jindřicha. Díky Jindro!
Reagovat

Vložte názor

Antispamová otázka: napište číslem ....     kolik je 102 - jedna ?   
  Jméno:   Obec: