Hospoda na Úvoze

Strašilo také na Úvoze; v dolní části Úvozu stávala zájezdní hospoda, říkalo se jí "Geisterkeller". Za švédského obléhání se v ní stala hrozná tragédie.

Pověst (3D mapa = klik na foto) (mapa)

Mladý voják sloužící na Špilberku, svou ženu a dítě na hradě mít nemohl a tak jim zajistil bydlení v této hospodě. Vždy za nimi chodil po službě. Jednou z hostince slyšel hrozný křik a proto přidal do kroku. Hostinec právě rabovali Švédové. Hospodský, vojákova žena a dítě leželi mrtví na zemi. Plný bolesti se s vojáky pustil do marné bitky.
Švédové ho nakonec také zabili, ale nedal se lacino.

Od té doby mrtvý voják v hospodě strašil.
Vykládalo se také, že v hospodě bydleli loupežníci. Ve dvoře měli padací dveře a když na ně vozka najel, zmizel i s koňmi v jámě.

V minulém století se tu našla hromada lidských kostí. A i když byly uloženy na hřbitov, straší na Úvoze pořád.
Však se na to můžete optat obyvatel domu číslo 8.


K této pověsti přišla mailem na MojeBrno tato pozoruhodná poznámka

Amalie E-mail
Tak jsem se dnes dočetla pěkný blud, nevík kdo to sesmolil. Jedná se prý o povesť hospody na Úvoze. No tedy říkám fůj, někdo si asi vymyslel číslo popisné.
Ale zmiňovaná budova, tedy zájezdní hostinec stával na levém rohu ulice Sladová a byl to Úvoz č. 10. Nikoliv Úvoz 8. Já se vtomto domě tedy v 8. narodila před skoro 60lety, v čísle 10 mě bydlela má teta a jako malá jsem měla tu čest potkat onu tajemnou osobu. Od té doby jsem nikdy už nešla po tom točitým schodišti sama. Tento dům byl zbourán cca před 25 a byl to dům opravdy hrůzy, víc než metrové zdi, průchodné komíny a různé únikové cesty.
Tak prosím nebalamuťte lidi co neznají minulost. Konečnádalší brněnské pověsti

TOP zajímavosti Brna

zábavný kvíz o Brnu

Zlatá kniha návštěv

jdi na mojeBrno.jecool.net


Datum poslední aktualizace této stránky: 12.4.2024